Woensdag 08.09.10 | 22.41 uur

Niet zwemmen of surfen in buitenwater bedekt met blauwalgen

Blauwalgen in Barsbeek Zwartsluis

Op diverse plekken in het beheersgebied van het waterschap Reest en Wieden zijn drijflagen van blauwalgen waargenomen. Deze algen zijn onder andere te zien in de Barsbeek te Zwartsluis. Zwemmers wordt aangeraden niet in de Barsbeek te zwemmen zolang blauwalg aangetroffen wordt. Het Waterschap heeft daarom waarschuwingsborden geplaatst.

Het waterschap Reest en Wieden raadt ten stelligste af om te zwemmen of te surfen in buitenwater, dat bedekt is met een blauwgroene olieachtige drijflaag. Deze algen bevatten namelijk giftige stoffen. Blauwalgen kunnen huidirritatie, uitslag of maagdarmklachten veroorzaken.

Als men onverhoopt toch in aanraking is gekomen met blauwalgen, is het verstandig om de algen zo snel mogelijk van de huid te spoelen met schoon water. Ook wordt afgeraden huisdieren te laten zwemmen of drinken op plaatsen waar de blauwgroene drijflagen voorkomen. De locaties waar blauwalgen verschijnen kunnen per dag verschillen.

Het waterschap adviseert alleen in door de provincies aangewezen officiële zwemwateren te zwemmen.

reageren REAGEER | stuur door DOORSTUREN | printen PRINT | DINSDAG, 27.07.10 | 22.27 UUR


advertentie

Vandaag:
18° | 11°
Meer weer...
Morgen:
19° | 12°


ZWART OP WIT