
Ook in 2019 geld voor leerbanen
CDA: 'Niemand buitenspel in provincie Overijssel'
De provincie Overijssel is begin 2018 aan de slag gegaan met het '1000 kansen plan'. Hierdoor kunnen 1000 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt geholpen worden met het vinden van werk. Zij krijgen een werkervaringsplek en eventueel een opleiding aangeboden. Dit gaat zo goed, dat er op lijkt dat er voor 2019 onvoldoende budget is.
Initiator van het '1000 kansen plan' Henk Meulink heeft bij de behandeling van de begroting een motie ingediend waarin de provincie wordt opgedragen ervoor te zorgen dat ook in 2019 mensen aan werk geholpen kunnen worden.
"We hebben met het 1000 kansen plan een goed instrument in handen. Dat moeten we omarmen en niet stoppen bij 1000 trajecten. Het CDA vindt dat de provincie moet kijken hoe we meer mensen aan werk kunnen helpen. Ik ben blij dat een grote meerderheid van de Staten ook vindt dat niemand buitenspel hoort te staan in Overijssel."
Kans op werk vergroten
Het doel van het 1000 kansen plan is om de kansen op betaald werk te vergroten. De Staten hebben met het provinciebestuur afgesproken dat er eerst wordt gekeken of het binnen het bestaande Human Capital beleid hiervoor geld kan worden vrijgemaakt. Als dat niet lukt dan wordt er samen met PS overlegd over eventueel aanvullend budget.
De totale subsidiepot betrof 2,5 miljoen euro. Inmiddels zijn er al aanvragen ter waarde van dat bedrag bij de provincie ingediend.
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.

advertentie

11° | 1°
- Dinsdag 19.02.19
- Woensdag 20.02.19
- Donderdag 21.02.19
- Vrijdag 22.02.19
- Zaterdag 23.02.19
- Zondag 24.02.19
- Maandag 25.02.19
- Volledige agenda...
POLL
- Pubers en Beeldschermen! - Hoeveel schermgebruik is normaal?
1 tot 2 uur per dag, maar huiswerk eerst!
Niet tijdens verjaardagen, praat gezellig mee!
Overdag prima, maar niet na het avondeten!
MEEST GELEZEN
- Dinsdag 19.02.19
- Maandag 18.02.19
Vesta Chemicals nieuwe hoofdsponsor TC Hasselt - Zondag 17.02.19
- Zaterdag 16.02.19
Nieuwe website voetbalvereniging Olympia'28 - Volledig overzicht...
REACTIES
- Je mag er eigenlijk geen grappen over maken, maar de opmerking van Wil en zijn volledige naam, doet toch het e.e.a. vermoeden. :-)
- Prima advies,
- Daar ben je dan mooi klaar mee als werkgever. Je zult maar 1 of twee werknemers hebben die recht hebben op dit verlof. De deuren dan maar sluiten??
- Wat een geluk Wil Seijkens. Lees gewoon, en hou je eigen gedachten onder controle.
MAAND GELEDEN
- Zaterdag 19.01.19
Maatschappelijke diensttijd start september 2019 - Vrijdag 18.01.19
Expositie Jaap en Stien Hemelrijk bij GKV Zwartsluis - Donderdag 17.01.19
Rijksoverheid investeert grootschalig in laadpunten - Woensdag 16.01.19
Gemeenteraadsvergadering Zwartewaterland
HALFJAAR
- Zondag 19.08.18
- Zaterdag 18.08.18
Wie komt er slaan met de kromme stok? - Vrijdag 17.08.18
Meer scholen in Nederland voor 10- tot 14-jarigen - Donderdag 16.08.18
Burgervader wandelt met blogger naar Zwartsluis
JAAR
- Maandag 19.02.18
Winter gaat nog hard toeslaan! - Zondag 18.02.18
- Zaterdag 17.02.18
Samen Actief dag op 17 maart 2018 - Vrijdag 16.02.18
'Wie liever een andere wind voelt waaien, moet naar de stembus gaan'
Gevonden en verloren?! |
www.zwartewaterland.nl |
Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen! |
Zwartewaterland Onderneemt |
www.zwartewaterland.nl |
Waar kunnen we u mee helpen? |