
Scholieren vergaren informatie op Hanzemarkt
Leerlingen Agnieten College met Youth Hansa in Neuss

Leerlingen Agnieten College met Youth Hansa in Neuss© Agnieten College Zwartsluis
De deelnemers aan de Youth Hansa hebben in de Hanzestad Neuss internationale vriendschappen gesloten. De Youth Hansa telde ruim 80 jongeren van negen verschillende nationaliteiten. Onder hen negentien Nederlanders, waaronder drie leerlingen van het Agnieten College in Zwartsluis.
De jongeren overnachtten allen in de haven van Neuss op een hotelschip. Het volle programma bracht hen niet alleen richting de in de feeststemming verkerende binnenstad, maar ook naar de verschillende bedrijven in de haven. Zo werd er een containerbedrijf en een scheepswerf bezocht en waren er workshops rondom het thema duurzaamheid.
Tijdens de vergadering in de raadszaal van Neuss werd met grote meerderheid ingestemd om de komende jaren extra aandacht te besteden aan duurzaamheid. De komende jaren worden rondom dit thema meerdere projecten opgezet. Daarnaast werden er nieuwe plannen gemaakt om elkaar vaker te ontmoeten. De Nederlandse delegatie wil volop samenwerken met de Rheinische Youth Hansa.
Vanzelfsprekend trokken de jongeren ook op met de eigen delegatie van de gemeente Zwartewaterland. Ervaringen werden uitgewisseld. De jongeren waren van mening dat het programma van de jeugd een stuk interessanter en leuker leek dan die van de bestuurders.
Op de Hanzemarkt presenteerden de Nederlandse steden zich gemeenschappelijk. Op deze markt werd bij de stand Toruń de nodige informatie ingewonnen voor de Hanzedagen in Polen volgend jaar. Traditioneel werden de Hanzedagen afgesloten met een parade. Hiermee namen de internationale deelnemers afscheid van de gastvrijheid van Neuss.
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.

24° | 13°
- Vrijdag 19.08.22
- Zaterdag 20.08.22
- Zondag 21.08.22
- Maandag 22.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Dinsdag 23.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Woensdag 24.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Donderdag 25.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Volledige agenda...
POLL
- Energietransitie gaat ons Zwartewaterland ingrijpend veranderen
Voor mij speelt het kostenaspect mee in de keuze wel of niet!
Subsidies voor duurzame oplossingen zijn voor mij doorslaggevend!
Ik vind het belangrijk om duurzame energie te gebruiken!
MEEST GELEZEN
- Vrijdag 19.08.22
'Gratis planten voor de aanleg van geveltuintjes en boomperkjes' - Donderdag 18.08.22
Managementteam Watertekorten (MTW) bespreekt landelijke waterbeeld - Woensdag 17.08.22
'Genemuiden Kamerbreed' op 17 september 2022 - Dinsdag 16.08.22
Volgende week starten grootschalige werkzaamheden N760 IJsselmuiden - Genemuiden - Volledig overzicht...
MAAND GELEDEN
- Dinsdag 19.07.22
Code oranje: Dinsdag zeer hoge temperaturen in Nederland - Maandag 18.07.22
Overijssel maakt planten van bomen aantrekkelijker - Zondag 17.07.22
- Zaterdag 16.07.22
Commissie Bezwaarschriften positief over kwaliteit besluiten gemeente Zwartewaterland
HALFJAAR
- Zaterdag 19.02.22
Veiligheidsregio IJsselland: Ga voorlopig niet het bos in! - Vrijdag 18.02.22
N377 Hasselt-De Lichtmis volledig afgesloten vanwege stormschade - Donderdag 17.02.22
Vrijdag 18 februari 2022 code oranje in bijna hele land - Woensdag 16.02.22
'Groot aantal reisadviezen krijgt andere kleur'
JAAR
- Donderdag 19.08.21
Overijssel investeert ruim 3 miljoen in cultureel maakklimaat - Woensdag 18.08.21
'Uitdelen zelftesten op luchthavens verlengd tot en met september' - Dinsdag 17.08.21
Vaartweg in Hasselt veiliger door nieuwe inrichting - Maandag 16.08.21
DigiD eLoket: Inloggen met alleen gebruikersnaam en wachtwoord stopt vanaf 1 november 2021
Gevonden en verloren?! |
www.zwartewaterland.nl |
Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen! |
Zwartewaterland Onderneemt |
www.zwartewaterland.nl |
Waar kunnen we u mee helpen? |