
Aanpak op maat voor kinderen in groepen 4, 5, 6, 7 en 8
GOAL! helpt leerlingen basisschool gezond en fit te worden

GOAL! helpt leerlingen basisschool gezond en fit te worden© VanBeek
Basisschoolleerlingen die fit en gezond willen worden, kunnen meedoen aan GOAL! “GOAL helpt kinderen in de groepen 4, 5, 6, 7 en 8 en hun ouders gezonde keuzes te maken’, legt onderwijswethouder Maarten Slingerland uit. “Dat is belangrijk, want jong gezond geleerd is oud gezond gedaan.” Iedere ouder wil het beste voor zijn kind. Maar hoe zorg je er nu voor dat je samen de gezonde keuzes maakt?
“Dat is best lastig”, aldus wethouder jeugd Jan van der Poel. “Je hebt weinig tijd, dus je pakt even snel de auto en geeft een koekje aan je kind. Klinkt heel logisch. Maar je kunt beter fietsen en komkommer eten. Zo leert het kind namelijk dat bewegen fijn is en dat groente een heel normaal tussendoortje is. GOAL! helpt ouders en kinderen om gemakkelijker die gezonde keuzes te maken.”
Twee fasen
GOAL! bestaat uit twee fasen. In het eerste deel werken de kinderen aan de conditie. Zij maken dan kennis met verschillende sporten en ontdekken zo welke sport het beste bij hen past. Ook zijn er zes ouderbijeenkomsten. Daarbij leren kinderen en ouders in kleine stapjes en met handige tips om de gezonde keuzes te maken. De buurtsportcoach en verschillende specialisten helpen hierbij. In de tweede fase gaan de kinderen naar de sportclub die zij zelf hebben gekozen. Ook gaan zij iedere week naar kinderfitness. De ouders en leerlingen krijgen dan nog steeds begeleiding, maar op afstand. Zo kunnen zij de veranderingen blijven volhouden.
Aanmelden
De aanpak duurt een heel schooljaar. Na een intake in september maken ouder en kind samen met de specialisten een plan. Daarna start in oktober het programma in Hasselt en Genemuiden. Tijdens en aan het eind van programma praten ouders, kind en de specialisten over hoe het gaat. Meedoen kost één keer 50 euro als ouderbijdrage. Opgeven kan door te mailen naar jogg@zwartewaterland.nl Meer informatie op: www.samenzwartewaterland.nl/goal
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.

24° | 13°
- Vrijdag 19.08.22
- Zaterdag 20.08.22
- Zondag 21.08.22
- Maandag 22.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Dinsdag 23.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Woensdag 24.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Donderdag 25.08.22
Zwem4daagse Zwartsluis - Volledige agenda...
POLL
- Energietransitie gaat ons Zwartewaterland ingrijpend veranderen
Voor mij speelt het kostenaspect mee in de keuze wel of niet!
Subsidies voor duurzame oplossingen zijn voor mij doorslaggevend!
Ik vind het belangrijk om duurzame energie te gebruiken!
MEEST GELEZEN
- Vrijdag 19.08.22
'Gratis planten voor de aanleg van geveltuintjes en boomperkjes' - Donderdag 18.08.22
Managementteam Watertekorten (MTW) bespreekt landelijke waterbeeld - Woensdag 17.08.22
'Genemuiden Kamerbreed' op 17 september 2022 - Dinsdag 16.08.22
Volgende week starten grootschalige werkzaamheden N760 IJsselmuiden - Genemuiden - Volledig overzicht...
MAAND GELEDEN
- Dinsdag 19.07.22
Code oranje: Dinsdag zeer hoge temperaturen in Nederland - Maandag 18.07.22
Overijssel maakt planten van bomen aantrekkelijker - Zondag 17.07.22
- Zaterdag 16.07.22
Commissie Bezwaarschriften positief over kwaliteit besluiten gemeente Zwartewaterland
HALFJAAR
- Zaterdag 19.02.22
Veiligheidsregio IJsselland: Ga voorlopig niet het bos in! - Vrijdag 18.02.22
N377 Hasselt-De Lichtmis volledig afgesloten vanwege stormschade - Donderdag 17.02.22
Vrijdag 18 februari 2022 code oranje in bijna hele land - Woensdag 16.02.22
'Groot aantal reisadviezen krijgt andere kleur'
JAAR
- Donderdag 19.08.21
Overijssel investeert ruim 3 miljoen in cultureel maakklimaat - Woensdag 18.08.21
'Uitdelen zelftesten op luchthavens verlengd tot en met september' - Dinsdag 17.08.21
Vaartweg in Hasselt veiliger door nieuwe inrichting - Maandag 16.08.21
DigiD eLoket: Inloggen met alleen gebruikersnaam en wachtwoord stopt vanaf 1 november 2021
Gevonden en verloren?! |
www.zwartewaterland.nl |
Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen! |
Zwartewaterland Onderneemt |
www.zwartewaterland.nl |
Waar kunnen we u mee helpen? |