
Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) overhandigt petitie
LAKS pleit voor extra herkansing en spreiding over twee tijdvakken
Op dinsdag 17 januari 2023 heeft het LAKS de petitie 'Red Mijn Diploma' overhandigd aan de Kamercommissie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Verschillende Kamerleden waren aanwezig om de petitie in ontvangst te nemen. In de maand december heeft het LAKS aktie gevoerd om aandacht te vragen voor de oneerlijke situatie waarin eindexamenkandidaten zich bevinden.
Het LAKS pleit voor een extra herkansing en een spreiding over twee tijdvakken. Voorzitter Janouke van Meerveld: “Ook deze examenkandidaten ervaren nog grote gevolgen van corona, naast de huidige problemen als prestatiedruk en veel lesuitval onder docenten. Door deze maatregelen kunnen examenkandidaten met meer rust het examen maken en hebben ze een mogelijke optie om op terug te vallen als het even niet lukt.”
De petitie is inmiddels meer dan 6000 keer ondertekend door mensen uit het hele land. Van Meerveld: “Dat zijn 40 tweede kamers, 250 klaslokalen en ruim 100 bussen vol met mensen die dit ook belangrijk vinden.” Niet alleen het LAKS heeft opgeroepen tot extra maatregelen, maar ook de VO-raad, SPV en Ouders en Onderwijs hebben dit gedaan.
Op donderdag 19 januari staat er een schriftelijk overleg over de eindexamens 2023 gepland. Het LAKS hoopt met de aanbieding van deze petitie nog een keer te kunnen laten zien hoe belangrijk het is dat er ook voor deze eindexamenkandidaten maatregelen worden getroffen.
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.

advertentie

8° | -3°
- Vrijdag 27.01.23
- Zaterdag 28.01.23
Feestelijke ontmoeting met dichteres Ria Westerhuis - Zondag 29.01.23
- Maandag 30.01.23
- Dinsdag 31.01.23
- Woensdag 01.02.23
- Donderdag 02.02.23
- Volledige agenda...
POLL
- Energietransitie gaat ons Zwartewaterland ingrijpend veranderen
Voor mij speelt het kostenaspect mee in de keuze wel of niet!
Subsidies voor duurzame oplossingen zijn voor mij doorslaggevend!
Ik vind het belangrijk om duurzame energie te gebruiken!
MEEST GELEZEN
- Vrijdag 27.01.23
- Donderdag 26.01.23
Scania Logistics Netherlands viert 10-jarig jubileum - Woensdag 25.01.23
Heutink Groep: Zesentwintig woningen Tag West in verkoop - Dinsdag 24.01.23
Kom naar de bingo in Zwartsluis! - Volledig overzicht...
MAAND GELEDEN
- Dinsdag 27.12.22
BOCK Veiligheidscampagne: Carbidschieten in Zwartewaterland - Maandag 26.12.22
- Zondag 25.12.22
- Zaterdag 24.12.22
Wetland Wonen heeft woningen in Genemuiden verduurzaamd
HALFJAAR
- Woensdag 27.07.22
Werkzaamheden Nieuwe Weg/N759 naderen einde - Dinsdag 26.07.22
Kabinet schakelt tandje bij voor meer mensen op de fiets - Maandag 25.07.22
- Zondag 24.07.22
JAAR
- Donderdag 27.01.22
Voorlezen in Nederlands en Pools tijdens Nationale Voorleesdagen - Woensdag 26.01.22
Werkzaamheden kruising Jan van Arkelstraat - Simondsstraat in Genemuiden - Dinsdag 25.01.22
Rijkswaterstaat: Plannen voor luwtezones in Zwarte Water - Maandag 24.01.22
Mag je fietsen op de Veerweg in Genemuiden?
Gevonden en verloren?! |
www.zwartewaterland.nl |
Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen! |
Zwartewaterland Onderneemt |
www.zwartewaterland.nl |
Waar kunnen we u mee helpen? |