
Eenvoud en behoud privacy als basis
Kilometerregistratie voor betalen naar gebruik onderzocht
In het coalitieakkoord is afgesproken dat de motorrijtuigenbelasting wordt hervormd voor alle personen- en bestelauto’s. Vanaf 2030 betalen autobezitters dan niet meer voor autobezit, maar voor het aantal kilometers dat zij met hun auto rijden. Het betrouwbaar registeren van het aantal gereden kilometers is daarvoor essentieel. Om inzicht te krijgen in geschikte (technische) systemen voor deze registratie, heeft het kabinet onderzoek laten doen. Dit onderzoek is deze week aan de Tweede Kamer aangeboden.
In het onderzoek zijn verschillende systemen voor het registreren van gereden kilometers vergeleken op fraudebestendigheid, kosten, de privacy van de gebruiker, uitvoerbaarheid en gebruikersgemak. Ook is gekeken naar de benodigde stappen om het systeem in te voeren. Het onderzoek laat zien dat er meerdere manieren van registratie mogelijk zijn, die elk voor- en nadelen kennen. Een van de mogelijke manieren om kilometers te registreren is het gebruik van de bestaande kilometerteller. Een andere mogelijkheid is om een speciaal meet- en registratieapparaat (‘kastje’) in de auto te bouwen.
Proces
Om de voor- en nadelen van de verschillende registratiesystemen af te wegen gaat het kabinet over de onderzoeksresultaten in gesprek met belanghebbenden. Daarnaast vindt voor de optie van het gebruik van de bestaande kilometerteller begin 2023 vervolgonderzoek plaats. Dit richt zich op het potentiële fraudegedrag van risicogroepen en de maatregelen die tegen dit gedrag mogelijk zijn. De resultaten van het gesprek en het vervolgonderzoek dienen als basis bij de besluiten over de precieze vormgeving van de kilometerregistratie voor betalen naar gebruik. Medio 2023 start naar verwachting een internetconsultatie over de wetgeving voor betalen naar gebruik. Dan kunnen ook burgers en bedrijven hun ideeën inbrengen. Later zal een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer worden ingediend.
Eenvoud en behoud privacy als basis
Eén van de uitgangspunten van het kabinet voor het registratiesysteem is dat alleen data wordt vastgelegd die nodig is om belasting te kunnen heffen. Voor het heffen van de belasting hoeft daarom alleen te worden geregistreerd hoeveel kilometers een auto jaarlijks rijdt. Het maakt daarbij niet uit waar en wanneer deze kilometers zijn gereden. Andere uitgangspunten vanuit het kabinet zijn dat het systeem eenvoudig moet zijn en uiterlijk in 2030 kan worden ingevoerd.
Evenwichtiger en rechtvaardiger
Door de invoering van betalen naar gebruik worden de lasten van automobiliteit evenwichtiger en rechtvaardiger verdeeld. Betalen naar gebruik levert bovendien een belangrijke bijdrage aan 2 doelstellingen. Automobilisten worden met de invoering van betalen naar gebruik gestimuleerd om bewuster hun auto te gebruiken. Daarmee levert betalen naar gebruik een bijdrage aan het terugdringen van de CO2-uitstoot. Het systeem heeft daarmee een positief effect op de verbetering van de luchtkwaliteit en naar verwachting ook op het verminderen van files op de weg. Een ander doel is het op peil houden van de belastinginkomsten. Door het groeiende aantal elektrische auto’s dalen de inkomsten uit de autobelastingen, omdat voor elektrische auto’s op dit moment geen brandstofaccijnzen en aanschafbelasting wordt betaald. Met de inkomsten uit deze autobelastingen worden voorzieningen zoals de zorg, het onderwijs en het onderhoud van wegen betaald. Daarvoor blijven belastinginkomsten nodig.
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.

advertentie

8° | -3°
- Vrijdag 27.01.23
- Zaterdag 28.01.23
Feestelijke ontmoeting met dichteres Ria Westerhuis - Zondag 29.01.23
- Maandag 30.01.23
- Dinsdag 31.01.23
- Woensdag 01.02.23
- Donderdag 02.02.23
- Volledige agenda...
POLL
- Energietransitie gaat ons Zwartewaterland ingrijpend veranderen
Voor mij speelt het kostenaspect mee in de keuze wel of niet!
Subsidies voor duurzame oplossingen zijn voor mij doorslaggevend!
Ik vind het belangrijk om duurzame energie te gebruiken!
MEEST GELEZEN
- Vrijdag 27.01.23
- Donderdag 26.01.23
Scania Logistics Netherlands viert 10-jarig jubileum - Woensdag 25.01.23
Heutink Groep: Zesentwintig woningen Tag West in verkoop - Dinsdag 24.01.23
Kom naar de bingo in Zwartsluis! - Volledig overzicht...
MAAND GELEDEN
- Dinsdag 27.12.22
BOCK Veiligheidscampagne: Carbidschieten in Zwartewaterland - Maandag 26.12.22
- Zondag 25.12.22
- Zaterdag 24.12.22
Wetland Wonen heeft woningen in Genemuiden verduurzaamd
HALFJAAR
- Woensdag 27.07.22
Werkzaamheden Nieuwe Weg/N759 naderen einde - Dinsdag 26.07.22
Kabinet schakelt tandje bij voor meer mensen op de fiets - Maandag 25.07.22
- Zondag 24.07.22
JAAR
- Donderdag 27.01.22
Voorlezen in Nederlands en Pools tijdens Nationale Voorleesdagen - Woensdag 26.01.22
Werkzaamheden kruising Jan van Arkelstraat - Simondsstraat in Genemuiden - Dinsdag 25.01.22
Rijkswaterstaat: Plannen voor luwtezones in Zwarte Water - Maandag 24.01.22
Mag je fietsen op de Veerweg in Genemuiden?
Gevonden en verloren?! |
www.zwartewaterland.nl |
Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen! |
Zwartewaterland Onderneemt |
www.zwartewaterland.nl |
Waar kunnen we u mee helpen? |