advertentie

Op dit moment CDA-wethouder in de gemeente Olst-Wijhe

Nieuwe burgemeester van Zwartewaterland heet Judith Compagner

Nieuwe burgemeester van Zwartewaterland heet Judith Compagner© DKN | RDV

De gemeenteraad van Zwartewaterland beveelt mevrouw Judith Compagner (51) aan als nieuwe beoogde burgemeester. De gemeenteraad maakte dit dinsdag 1 juli 2025 bekend tijdens een extra openbare raadsvergadering. Momenteel is zij wethouder van de gemeente Olst-Wijhe. “Ik hecht veel waarde aan tradities en ben óók opgegroeid op het platteland. Inmiddels woon en werk ik in deze regio", aldus de in Deventer geboren Compagner. Mijn man en dochter steunen mijn besluit volledig: ik kijk ernaar uit om samen te werken met iedereen binnen de gemeente Zwartewaterland."

De heer A. Beens, voorzitter van de vertrouwenscommissie: “Op donderdag 27 februari 2025 begon onze zoektocht, samen met Commissaris van de Koning in de provincie Overijssel, de heer ir. A.P. (Andries) Heidema. 'Wie willen we aanbevelen in onze zoektocht naar dé beste burgemeester van Zwartewaterland?', was de vraag. "Na het opstellen van de profielschets vulden maar liefst 753 inwoners de vragenlijst in. Op woensdag 9 april 2025 werd de profielschets besproken in een openbare vergadering en daarna is de vacature opgesteld."

Volgens Beens was dat een waardevol en boeiend proces. "In totaal waren er tien sollicitanten, zeven mannen en drie vrouwen. Vier kandidaten werden geselecteerd met als uitgangsbasis dé profielschets en vervolgens kwamen er drie personen voor een tweede gesprek, waarin het drietal - ieder afzonderlijk - een korte presentatie gaf. Tevens werd er een casus voorgeleid, wat nog meer duidelijkheid gaf op de openstaande vragen."

Voorzitter van de vertrouwenscommissie, de heer Beens: "We vinden het bijzonder om bekend te maken dat onze vierde burgemeester, waarnemers niet meegenomen, een vrouw is." Judith Compagner is 51 jaar, gehuwd en moeder van een dochter. Momenteel is zij wethouder van de gemeente Olst-Wijhe. Volgens de voorzitter past zij bij de identiteit van deze gemeente en heeft ze aantoonbare affiniteit met de dynamiek van kleinere gemeenten. Tevens heeft ze oog voor het belang van tradities.

Judith Compagner
Mede door haar jarenlange ambtelijke ervaring bij alle bestuurslagen - Rijk, provincies, gemeenten en Europa - heeft Compagner brede kennis van het openbaar bestuur opgedaan. Daarnaast heeft ze verschillende bestuursfuncties vervuld bij sociaal-maatschappelijke organisaties. Ze bekleedt sinds juli 2022 de functie van wethouder.

Beste burgemeester
De burgemeestersvacature ontstond door het afscheid van burgemeester Bilder. Bij het opstellen van het profiel konden Zwartewaterlanders via een enquête richting geven aan de zoektocht naar ‘de beste burgemeester voor Zwartewaterland’. Voor de vacature hadden 10 kandidaten hun belangstelling kenbaar gemaakt.

Vanaf nu
Met de aanbeveling van de raad is de procedure voor een nieuwe burgemeester bijna afgerond. De raad stuurt de aanbeveling nu naar de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De minister voert vervolgens een achtergrondonderzoek uit. Als daar geen bijzonderheden uit naar voren komen, wordt de nieuwe burgemeester formeel voorgedragen voor benoeming. De benoeming van de burgemeester gebeurt door de Koning bij koninklijk besluit. De laatste stap in de procedure is de beëdiging van de nieuwe burgemeester door de commissaris van de Koning; die vindt naar verwachting in het vierde kwartaal van dit jaar plaats in een feestelijke raadsvergadering waarbij alle inwoners welkom zijn.

2025-07-01 20:42:00

Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.