DOVO - SC Genemuiden 2-2 (1-1)
Sportclub Genemuiden ontsnapt aan nederlaag tegen DOVO
Sportclub Genemuiden ontsnapt aan nederlaag tegen DOVO© Helmich Lubberts
Sportclub Genemuiden heeft in speelronde 16 een zwaar bevochten 2-2 gelijkspel uit weten te slepen op bezoek bij DOVO. De ploeg van trainer Arnold Klein, vooraf achtste op de ranglijst met 26 punten uit 15 duels, leek na een sterke openingsfase op weg naar een eenvoudige middag. Maar DOVO, de nummer twaalf met 18 punten, knokte zich terug in de wedstrijd en had in de tweede helft zelfs uitzicht op een ruime overwinning. Dankzij een uitblinkende Hidde Streutker en een late treffer van Rens van Benthem ging Sportclub Genemuiden toch met een punt naar huis.
De groen-witten begonnen overtuigend en creëerden al snel gevaar. Bij een scherpe aanval via Beimers en Van de Wetering leek Van Benthem net tekort te komen, maar niet veel later was het alsnog raak. In de zesde minuut kreeg Rens van Benthem de bal na een scrimmage opnieuw voor de voeten en hij hakte het leer knap in de uiterste hoek: 0-1. Een droomstart voor de groen-witten, die daarmee het momentum volledig in handen leken te hebben.
Daarna bleef Sportclub Genemuiden de betere ploeg in het eerste half uur. Matthias Breman mikte van afstand net naast, terwijl doelman Hidde Streutker aan de andere kant een vrije trap Matthijs van Nispen stijlvol uit de hoek tikte. Rutger Etten kreeg een goede kans na een mooie steekpass van Guido Bakker, maar zijn poging ging langs de verkeerde kant van de paal. Even later werd Van Benthem oog in oog met doelman Van den Dam gezet, maar de DOVO-doelman redde knap met de voet.
Langzaam maar zeker kwam DOVO beter in zijn spel. Van Nispen dribbelde zich behendig door de Sportclub defensie en omspeelde zelfs doelman Streutker, maar hij kreeg de bal tot opluchting van alles wat groen-wit was niet tussen de palen. Uit een hoekschop kopte DOVO even later opnieuw gevaarlijk in, maar met een fenomenale reflex hield Streutker zijn ploeg overeind.
In de 40e minuut viel de gelijkmaker alsnog. Na een snelle aanval belandde de bal voor de voeten van Guido van Rijn, die hard en zuiver uithaalde in de verre hoek: 1-1. Een verdiende treffer gezien het spelbeeld in de fase daarvoor. Met nog kleine kansen voor Van de Wetering en Tuinman gingen beide teams met 1-1 rusten.
Na rust was het DOVO dat fel uit de kleedkamer kwam. Sportclub Genemuiden moest direct terug en slaagde er nauwelijks in om onder de druk uit te voetballen. Etten kreeg uit een actie van Van Benthem nog een klein kansje, maar al snel kantelde de wedstrijd volledig in het voordeel van de thuisploeg. In de 52e minuut redde Streutker eerst nog katachtig op een inzet van dichtbij, maar de rebound viel opnieuw voor Guido van Rijn, die zijn tweede van de middag binnenschoot: 2-1.
DOVO bleef daarna aandringen en Genemuiden had zijn handen vol aan de energieke thuisploeg. Van Nispen dwong Streutker tot opnieuw een uitstekende redding, invaller Guido van Dijk zag een bijna zekere 3-1 door dezelfde Streutker onschadelijk gemaakt worden en Kelly mocht na een mislukte ingooi van Genemuiden vrij op de doelman af, maar ook hij vond de keeper op zijn weg. De uitblinker in Genemuider dienst hield zijn ploeg meermaals op de been en voorkwam dat de wedstrijd al beslist werd.
Toch toonde Genemuiden in de slotfase karakter. De ploeg kroop wat meer uit zijn schulp en kreeg via Gerben Kolk, Jasper Tuinman en Rens van Benthem een handvol kansen, maar doelman Van den Dam bleek evenmin van plan om zomaar te capituleren. De grootste mogelijkheid kwam twee minuten voor tijd toen Genemuiden een corner kreeg. De bal bleef hangen in de doelmond, belandde via meerdere benen terug voor de voeten van Rens van Benthem, die niet aarzelde en de 2-2 binnen frommelde. Een doelpunt tegen de verhouding in, maar wel eentje die recht deed aan de vechtlust.
In blessuretijd kreeg DOVO nog een gevaarlijke vrije trap, opnieuw via Van Rijn, maar Streutker tikte zijn inzet knap over en bekroonde daarmee zijn uitstekende optreden. Kort daarna floot de scheidsrechter af en eindigde het duel in een 2-2 gelijkspel.
Voor Genemuiden voelt het punt als een opluchting, zeker gezien de grote kansen die DOVO in de tweede helft liet liggen. Zaterdag aanstaande speelt de ploeg de laatste competitiewedstrijd van dit kalenderjaar. Dan komt vv Hoogeveen op bezoek in Genemuiden, waar men hoopt het jaar met een overwinning af te sluiten.
Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.
